Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

ceturtdiena, 2011. gada 29. septembris

Zinātnieku nakts ir pagājusi. Kas tālāk?

Zinātnieku nakts ir pagājusi. Īsumā: pasākums bija izdevies, kaut arī sākumā likās, ka nekas prātīgs šajā pasākumā nebūs. Bet beigās tomēr viss kļuva ļoti interesanti un aizraujoši. Lai kaut cik iemūžinātu šo pasākumu, līdzi bija paņemts Sony fotoaparāts, kuram iekšā ir arī laba videoierkastīšanas funkcija. Tā kā negribējās ņemt līdzi videokameru, tad šis gadījums būs tīri labs pārbaudījums fotokameras iebūvētai videoierakstīšanas funkcijai.
Plašāk runājot, mēs bijām sadalījušies 2 grupās. Vienā bija dāmas (sieva Sintija un meita Anete), kurām bija ieplānots doties uz bioloģijas fakultāti. Tur viņas staigāja pa resno zarnu un darīja citas interesantas lietas. Bet to var izlasīt Sintijas bloga ierakstā trolejbuss.lv: Plastmasa no biezpiena? Lūdzu!
Bet otrai kompānijai (man un dēlam Artūram) bija paredzēts apmeklēt anti-Nobela prēmijas izstādi Latvijas Universitātē, spīdošo dārgakmeņu izstādi dabas muzejā un pēc tam doties uz cietvielu fizikas institūtu vai arī ķīmijas fakultāti.
Un, visas dienas jeb vakara noslēgums būtu bijis organiskās sintēzes institūtā, kur skatītos 3D molekulas.

ceturtdiena, 2011. gada 22. septembris

Tuvojas Zinātnieku nakts

Kā jau daudziem ir zināms, tad ar lielu ātrumu mums tuvojas ne tikai astronomiskais rudens, bet arī Zinātnieku nakts. Un tas notiks 23. septembrī no 17:00 - 24:00. Tā teikt, vakara pasākums visai ģimenei.
Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Un izrādās, ka šis pasākums Latvijā noritēs jau sesto gadu pēc kārtas. Šogad Zinātnieku nakts galvenā tēma ir ķīmija un ar to saistītie procesi un darbībās.

otrdiena, 2011. gada 20. septembris

Intel ir radījis pašu energoefektīvāko procesoru pasaulē

Kā jau zināms, pasaulē eksistē vairākas procesoru ražotājfirmas. Plašāk pazītamās ir Intel, AMD, VIA un ARM. Tieši VIA un ARM ir specializējušies uz energoefektīvu procesu izveidi. It īpaši ARM, kura procesori ir, gandrīz, visu veidu mobilajās ierīcēs. Bet kurš no šiem ražotājiem ir spējīgs izveidot procesoru, kuru spēj darbināt pat enerģija, kas tiek iegūta no kartupeļa?

sestdiena, 2011. gada 17. septembris

Kas ir Photosynth un ko tas ziemā ēd? Jeb neliela pamācība foto sintezēšanā.

Līdz šim es nezināju par šādas lietas esamību un ka ar TO var izdarīt TĀDAS lietas. Precīzāk sakot, pirmo reizi es par TO izdzirēdēju un ieraudzīju DZM augustā rīkotājā izstādē "Daba un zinātne skolā! Aizraujoši!". Vēl precīzāk runājot - vienā no šīs izstādes tā saucamajiem semināriem. Vienā no tādiem uzstājās Microsoft pārstāvis un parādīja, ka eksistē tāda kā Photosynth un ko ar to iespējams iegūt.
Tātad, šeit ies runa par Photosynth, ar kura palīdzību var no parstām digitālajām bildēm izveidot skaistu 3D objektu vai arī panorāmas skatu.