Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

pirmdiena, 2017. gada 23. janvāris

Samsung paziņo Galaxy Note 7 starpgadījuma cēloņus

Samsung Electronics Mobilo komunikāciju biznesa prezidents DJ Koh šodien Korejā iepazīstināja ar Galaxy Note 7 izmeklēšanā konstatēto. Lai prezentētu neatkarīgās izmeklēšanas rezultātus, viņam pievienojās trīs neatkarīgu ekspertu organizācijas - UL, Exponent un TUV Rheinland. 

Visās vairāku mēnešu garumā veiktajās pārbaudēs secināts, ka Note 7 starpgadījumu cēlonis ir tā akumulators. Tā kā Samsung saviem partneriem izstrādāja nosacījumus Note 7 akumulatora specifikācijai, viedtālruņu ražotājs uzņemas atbildību par nespēju pilnībā identificēt un pārbaudīt akumulatoru dizaina un ražošanas procesa problēmu pirms Note 7 laišanas apgrozībā. 

Pamatojoties uz detalizētu skarto akumulatoru analīzi, noskaidrots, ka divu dažādo akumulatoru (A akumulatora  no pirmās partijas un B akumulatora no otrās partijas) problēmas izraisīja divi atšķirīgi faktori: 
  • A akumulatoram  bija bojāta augšējā labā stūra daļa, kā rezultātā radās elektroda novirze, kas pavājināja atdalošo slāni starp diviem elektrodiem, izveidojot vairākus ceļus iespējamam īssavienojumam.
  • B akumulatoram bija izkusis varš negatīvā elektroda zonā, kas saskaras ar pozitīvā elektroda pievadiem, norādot uz to, ka īssavienojums bija noticis šajā vietā.

"Mēs ceram, ka šis gadījums kalpos par iespēju uzlabot litija-jonu akumulatoru drošību ne tikai mūsu uzņēmumā, bet arī visā industrijā. Mēs aktīvi dalīsimies ar to, ko esam iemācījušies, lai sniegtu savu ieguldījumu drošības jomā," saka Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Māris Ķikāns.

"Mēs esam veikuši virkni uzlabojošu pasākumus, lai atgūtu klientu uzticību, tostarp produktu plānošanas posmā ieviesām daudzpakāpju drošības protokolu un 8 soļu akumulatora drošības pārbaudi. Mēs virzīsimies uz priekšu ar pilnveidotiem un uzlabotiem drošības standartiem," norāda Māris Ķikāns. 

Izmeklēšanā tika pārbaudīta ikviena Galaxy Note 7 detaļa, tostarp aparatūra un programmatūra, un ar tām saistītie procesi - montāža, kvalitātes nodrošināšanas pārbaudes un loģistika. Speciāli uzbūvētajās testēšanas telpās kopumā aptuveni 700 Samsung pētnieki un inženieri atkārtoja starpgadījumus, pārbaudot vairāk nekā 200 tūkstošus pilnībā samontētu ierīču un vairāk nekā 30 tūkstošus akumulatoru, tādējādi skaidrojot situācijas cēloni.

8 soļu akumulatora drošības pārbaude
Samsung ievērojami pastiprinājis drošības un kvalitātes nodrošināšanas procesus ar jauno 8 soļu akumulatora drošības pārbaudes sistēmu. Šī sistēma ietver:
  • Izturības testu - uzlabota akumulatora caurduršanas testēšana, testēšana pie augstām un zemām temperatūrām un pārlādēšanas, kā arī cita veida izturības testi;
  • Vizuālo pārbaudi - vizuāla akumulatora pārbaude, salīdzinot to ar paraugiem, kas ir apstiprināti saskaņā ar standartizētiem un objektīviem kritērijiem;
  • Rentgena pārbaudi - rentgena testu veikšana, lai pārbaudītu visas iespējamās akumulatora problēmas, piemēram, elektroda novirzi, kas tika atklāta kā viens no cēloņiem Note 7 starpgadījumam;
  • Izjaukšanas testu - akumulatora šūnu izjaukšana, lai veiktu detalizētu vispārējās kvalitātes pārbaudi, ieskaitot akumulatora savienojumu lodējumus un izolējošā slāņa stāvokli;
  • TVOC testu - izpētes testa veikšana, lai atklātu vismazāko noplūdes iespēju akumulatora sastāvdaļu un gatavas ierīces līmenī;
  • ΔOCV testu - akumulatora stāvokļa izpēte, pārbaudot sprieguma izmaiņas pie normālas temperatūras;
  • Uzlādes un izlādes testu - jauna plaša mēroga uzlādes un izlādes testu veikšana visām ierīcēm, kas aizsākta līdz ar Note 7 starpgadījuma izmeklēšanu;
  • Paātrinātu lietošanas testu - telefona piecu dienu testēšana, kas līdzvērtīga telefona lietošanai reālos apstākļos divu nedēļu garumā.

Bildes no no akumulatora analīzes un pārbaudes procesa:

Video no pārbaudes procesa:


Plašāka informācija un pilns preses konferences ieraksts pieejams www.samsung.com

Paldies Samsung Latvija un Komunikāciju aģentūrai par atsūtīto preses relīzi.

Ja Tev ir kas sakāms vai piebilstams, droši to vari atstāt komentāros.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru