Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

svētdiena, 2015. gada 4. oktobris

Kā legāli lejupielādēt Windows 10 instalācijas disku?

Lai iegūtu oficiālu Windows instalācijas disku, tas vairs nav jāmeklē pa dažādām apšaubāma satura mājaslapām vai torrent serveriem. Atliek tikai aiziet un Microsoft mājaslapu un lejupielādēt savu Windows 10 ISO failu, ko pēc tam var vai nu ierakstīt uz DVD diska vai arī piesaistīt pie virtuālās mašīnas. Galvenais nosacījums - jābūt legālai licences atslēgai.

Lai iegūtu Windows 10 failu, vispirms ir jāaiziet uz šo mājaslapu:
https://www.microsoft.com/lv-lv/software-download/windows10

Tālāk ir jāiet uz lapas beigām un jālejupielādē fails, kas atbilst esošā datora operētājsistēmai - 32-bitu vai 64-bitu operētājsistēmai.

Lai noskaidrotu, kāda ir tava operētājsistēma, ir jāatver File Explorer, tad jānospiež uz This PC un tālāk uz System properties.

Pēc tam atvērtajā logā var redzēt - vai tā ir 32-bitu operētājsistēma vai 64-bitu operētājsistēma.

Kad ir noskaidrota un lejupielādēta atbilstošā programma, tad tā ir jāpalaiž (MediaCreationTool.exe vai MediaCreationTool64.exe) un pāris vienkāršos soļos ir iespējams iegūt Windows 10 ISO failu.

Kad programma ir palaidusies, tad sākumā vajag atzīmēt Create installation media for another PC un nospiež uz Next pogas.

Nākamajā logā jāizvēlas Windows instalācijas valoda (var izvēlēties arī latviešu valodu), Windows veidu un 32-bitu vai 64-bitu versiju un nospiež uz Next pogas.

Jaunajā logā izvēlas ISO file un nospiež uz Next pogas.

Tālāk tiek piedāvāts saglabāt šo ISO failu un jānorāda, kurā vietā saglabāt šo failu.

Pēc tam tikai atliek sagaidīt, kamēr tiek lejupielādēts un sagatavots šis fails.


Pēc tam, kad lejupielāde ir pabeigta, ISO fails ir pieejams izmantošanai - piemēram, ierakstīt DVD diskā vai piesaistīt pie kādas virtuālās mašīnas.


Saistīts raksts: Kā legāli lejupielādēt Windows 10 un izveidot USB instalācijas disku?

Ja Tev ir kas sakāms vai piebilstams, droši to vari atstāt komentāros.

4 komentāri:

  1. un ka labak iegut windows produkta atslegu

    AtbildētDzēst
  2. Sveiki, bet ja ir jau windows 7 vai windows 10, bet vēlos vienkārši uztaisīt DVD disku, lai HDD bojājuma gadijumā varētu atjaunot savu windows versiju. Man atslēga tākā nebūtu vajadzīga ? Kā tad būtu jārīkojas ?

    AtbildētDzēst