Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

trešdiena, 2014. gada 16. jūlijs

Apskats: HTC One M8

Bija man tāda lieliska iespēja palietot jauno HTC One M8. Pats aparāts bija samērā liela izmēra un tādā metāliski pelēkā krāsā. Bet neskaties uz šī aparāta palielo izmēru, man patika to turēt rokās un arī ikdienā to bija ērti lietot. Kā vēl vienu uzlabojumu, salīdzinot ar tā priekšgājēju, varu pieminēt uzlabotu bilžu kvalitāti.

Bet vispirms par viedtālruņa tehnisko pusi. Tas ir 146.4 x 70.6 x 9.4 mm liels un sver 160 gramus. Tam ir 5.0" liels ekrāns ar 1080x1920 px izšķirtspēju, Super LCD3 tipa ekrānu un Corning Gorilla Glass 3 ekrāna aizsardzību.
Pašam viedtālrunim iekšā atrodas 2.3 GHz 4-kodolu procesors un Adreno 330 grafiskais procesors. Tam ir pieejams 2 GB RAM un datu uzglabāšanai ir pieejama 16 vai 32 GB iekšējā atmiņa. Atšķirībā no citiem One sērijas viedtālruņiem, šim aparātam ir iespējams pievienot papildus microSD karti. Patīkams pārsteigums Premium klases viedtālrunim!
Datu pārraides standartu ziņā šis viedtālrunis atbalsta visus pašreizējos mobilās pārraides standartus, kā GPRS/EDGE, HSPA+ un LTE. Arī atbalsta Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n standartus. Ir arī DLNA atbalsts. Papildus tam visam, šajā aparātā ir pievienots arī Bluetooth v4 un NFC.
Fotokameras šim aparātam ir divas. Aparāta aizmugurē atrodas dual 4 ultrapikseļu kamera ar dubulto LED zibspuldzi. Un ar šo kameru var arī uzfilmēt video HD kvalitātē. Bet priekšpusē atrodas 5 MP kamera daudz kvalitatīvāku pašiņu uzņemšanai.

Šoreiz par šī aparāta fotokameru varu pateikt tikai to labāko - salīdzinot ar iepriekšējo versiju, HTC One , bilžu kvalitāte ir uzlabojusies, pateicoties HTC ieviestajai dual 4 ultrapikseļu kamerai. Kā vēl vienu interesantu papildelementu varu pieminēt, ka komplektā nāca 2 interesanti aizsargvāciņi - viens bija caurspīdīgs gumijotais aizmugures vāciņš, bet otrs bija pelēkas krāsas pilna izmēra aizsargvāciņš, kuram priekšpuse izskatījās kā caurumota plastmasa.
Bet nevajadzētu uzķerties uz šī vāciņa vienkāršo izskatu, jo tam ir pašam sava nozīme - aizvērtā veidā tas attēlo pikseļotu informāciju, piemēram, pulksteni, laika ziņas vai informāciju par saņemtu ziņu.

Ieslēdzot viedtālruni, sākumā uzreiz tiek piedāvāts iestatīt sākotnējos uzstādījumus. Kad tas ir izdarīts, tad lietotājam tiek piedāvāts nu jau klasisks jauno HTC viedtālruņu izskats.
Lietotājam tiek piedāvāta jaunākais HTC Sense 6 ražojums un pirmais logs ekrānā aizņem HTC izveidotais BlinkFeed, kas paredzēts jaunumu un dažādu savu sociālo tīklu informācijas attēlošanai. Ir iespējams norādīt savus ziņu avotus un šī aplikācija pati attēlo jaunumus. Kā avotus var norādīt gan RSS padeves avotus, gan arī Twitter, Facebook un Google+ ziņu jaunus. Esmu dzirdējis, ka daudziem šis BlinkFeed patīk, bet mani tas nesajūsmināja un es to neizmantoju.
Tāpat kā pēdējos HTC viedtālruņos, arī šajā modelī bija lietojams ātro iestatījumu josla, kurā ātri ir iespējams ieslēgt/izslēgt Wi-Fi, mobilo pārraidi un veikt citas lietas.
Cita dīvainā lieta bija piekļūšana pie instalētajām aplikācijām. Nospiežot uz vidējās ikonas ekrāna apakšdaļā varēja piekļūt pie instalētajām aplikācijām. Parasti visos Android telefonos, lai izietu no aplikāciju saraksta un nokļūtu pie telefona ekrāniem, pietiek nospiest Back pogu. Bet ne šajā telefonā. Lai izkļūtu laukā no aplikāciju saraksta, ir nepieciešams atkal nospiest to pašu ikonu telefona lejasdaļā un tikai tad var izkļūt no aplikāciju saraksta. Arī logrīku uzstādīšana bija neierasta - visi ekrāni ir samazināti telefona augšpusē un zem tiem bija pieejamie logrīki. Kaut gan pēdējā laikā visos Android viedtālruņos tādā veidā tiek uzstādīti logrīki vai aplikāciju ikonas.

Bet nu mazliet par izklaides iespējām ar šo viedtālruni. Sākšu ar grāmatu lasīšanu. Kā jau tas noprotams, tad uz Android iekārtām nav nekādu problēmu lasīt DRM aizsargātas, gan arī brīvi pieejamās e-grāmatas. Es personiski izmantoju Aldiko aplikāciju un ar to varēju mierīgi lasīt visas savas e-grāmatas. Arī no Amazon ar Kindle aplikāciju bija iespējams mierīgi un ērti lasīt e-grāmatas. Ekrāns bija pietiekami liels un lasīšana nesagādāja nekādas grūtības. Arī PDF failu lasīšana uz šāda ekrāna nesagādāja pārāk lielas grūtības - tas bija samērā ērts rakstu/ grāmatu lasīšanai, kaut gan labāk to darīt uz maliet lielāka ekrāna.
Arī ar spēļu spēlēšanu nebija nekādu problēmu. Parastie Angry Birds gāja bez jebkādām problēmām. Gan manas iemīļotās Need for Speed sērijas spēles varēja spēlēt, gan arī Real Racing 3 spēle bija ļoti labi spēlējama un nekādas bremzēšanās un raustīšanās spēles laikā netika manītas un spēles grafika bija lieliska.
Bet vislielāko pārsteigumu man sagādāja tieši mūzikas klausīšanās. Atšķirība no citiem HTC viedtālruņiem, šim nebija pieejams Beats Audio, bet gan BoomSound, kuram arī būtu jāuzlabo mūzikas klausīšanu. Un tas tiešām arī palīdzēja. Tā kā šim modelim ir 2 ārējie skaļruņi - viens telefona augšpusē, bet otrs lejasdaļā, tad klausīties mūziku uz šiem skaļruņiem bija ļoti patīkami. Mūzika skanēja skaļi un skaidri un šo iekārtu varēja izmantot kā labu mūzikas atskaņotāju, ar kuru var klausīties mūziku jebkura vietā un arī labu draugu kompānijā.
Tikai ir jāatceras, ka arī zvanu melodijas un modinātājs skanēs ļoti skaļi, tāpēc labāk ir noregulēt skaļumu mazliet mazāku.

Uz šāda ekrāna ir arī patīkami izmantot Web pārlūkprogrammu un lasīt ziņas vai jaunumus internetā (vai arī e-pasta ziņas). Viss skaisti un smuki attēlojas uz ekrāna. Jebkuras lapas apskatīšana nesagādāja nekādu problēmu un viss notika ātri.

Tad nu esmu nokļuvis līdz fotografēšanai ar šo viedtālruni. Man patīk bildēt ar viedtālruni - tas ir parocīgi, jo viedtālrunis vienmēr ir līdzi. Un šoreiz, man šķiet, HTC ir ieklausījušies manos lūgumos un uzlaboja uzņemto bilžu kvalitāti.
Aparātam bija pieejama arī HDR funkcija, bet es nekādus īpašus uzlabojumus bildēs nemanīju. HDR izmantošana vairāk līdzinājās laimes spēlei - dažreiz bildes bija mazliet labākas, bet citreiz bildes pat kļuva sliktākas.Aizvien vairāk un vairāk viedtālruņos tiek pievienota automātiskā bilžu uzņemšanas funkcija. Arī šim aparātam tāda bija. Atliek tikai nospiest bildes fotografēšanas pogu un to pieturēt, lai aparāts uzreiz spētu uzņemt līdz 20 fotogrāfijām. Un tās saglabāt nevis vienā dīvainā failā, ko nevar normāli apskatīt uz datora, bet gan katru bildi savā failā. Un tad vari pēc tam uz datora skatīt un izvēlēties, kura bilde ir izdevusies labāka un to arī atstāt.

Kā vēl vienu interesantu un jautru bildēšanas veidu varu pieminēt pikseļoto bildēšanu. Bija jautri izveidot tāda izskata bildes, bet īsti neredzēju tām pielietojumu. Vienīgi tikai jautrībai.

Bet šim modelim bija iespējams arī esošo bildi apskatīt pseido-3D izpildījumā - grozot telefonu uzņemto bildi skatīt ekrānā un pati bilde šajās reizēs tiek mazliet pastiepta un virtuāli izliekas, ka mazliet var apskatīt šo objektu no sāniem un cita rakursa.

Nobeiguma vietā.
Aparāts bija lielisks un man tas patika, pat neskatoties uz tā lielo izmēru. Patīkams telefons ar lielisku skaņu un samēra labām bildēm. Un akumulators šim viedtālrunim bez uzlādes spēja izvilkt ap 2,5 diennaktīm.
Bet sākšu ar negatīvajām lietām. Ņemot vērā, ka tagad ir vasara un vairāk laika pavadu saulesbrillēs, tad man ir saulesbrilles ar pretatspīduma pārklājumu. Maniem daudzajiem apskatītajiem  viedtālruņiem bija ar to problēmas. Šis aparāts nebija izņēmums - vertikālā stāvoklī man nebija iespējams neko redzēt, kas tiek attēlots  uz ekrāna. Mazliet pašķiebjot telefonu, viss ekrāns atkal kļuva redzams. Tas bija ļoti apgrūtinoši, bet, ja es ikdienā lietotu šo viedtālruni, tad piemeklētu saulesbrilles, kas man patiktu un būtu lietojamas ar šo viedtālruni.
Otra lieta, kas man nepatika, bija HTC Sense 6 ar viņu BlinkFeed īpašību pirmajā logā. Bet tas jau ir tikai un vienīgi gaumes jautājums.

Pie pozitīvajām lietam varu pieminēt tieši bilžu kvalitāti - tagad ar šo aparātu varēja uzņemt ļoti labas bildes. Un ja kādam patīk veidot pašiņus, tad ar šo aparātu tos var izveidot daudz labākā kvalitātē.
Vēl varu pieminēt arī paša telefona ekrāna kvalitāti. Tā bija lieliska un gan bilžu skatīšanai, gan spēļu spēlēšanai neko labāku pat nevarētu gribēt. Un, protams, grāmatu un rakstu lasīšana uz šāda ekrāna izmēra bija jo īpaši patīkami.
Trešā labā lieta bija skaņa. Klausoties mūziku uz telefona skaļruņiem ar ieslēgtu BoomSound, vairs nevajag nemaz nekādu radio vai pārnēsājamu audioatskaņotaju. Mūzikas skanējums vienkārši bija lielisks!
Un protams - paša telefona dizains. Patīkams izpildījums un atšķirībā no citiem viedtālruņiem - alumīnija apdarē. To bija gan ērti turēt rokās, gan arī patīkami lietot.
Labu vārdu varu teikt arī par bateriju - tas bija patīkams pārsteigums, ka šim viedtālrunim tas spēja izturēt tik ilgi.

Pats telefons man ļoti patika un bija ērts lietošanā. Dateks internetveikalā šo telefonu var nopirkt par apmēram 553 EUR.

Vēlos arī pateikties Kitijai Balcarei no Hauska&Partner, par piedāvāto iespēju apskatīt un aptaustīt šo lielisko un vienreizējo viedtālruni.

Ja Tev ir kas sakāms vai piebilstams, droši to vari atstāt komentāros.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru