Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

ceturtdiena, 2014. gada 18. decembris

Apskats: HTC Desire 816

Uz neilgu laiku man bija tāda iespēja izmēģināt vēl vienu interesantu HTC veidotu viedtālruni - HTC Desire 816. Atšķirībā no viņu flagmaņa HTC One M8, šis aparāts nebija metāliskā korpusā, bet gan plastmasa izstrādājumā. Bet neskatoties uz to, tas bija samēra liels un arī veikls savās darbībās.

Vispirms par viedtālruņa tehnisko pusi. Tas ir 156.6 x 78.7 x 7.9 mm liels un sver 165 gramus. Tam ir 5.5" liels ekrāns ar 720x1280 px izšķirtspēju un  Super LCD2 tipa ekrānu.
Pašam viedtālrunim iekšā atrodas 1.6 GHz 4-kodolu procesors un Adreno 305 grafiskais procesors. Tam ir pieejams 1.5 GB RAM un datu uzglabāšanai ir pieejama 8 GB iekšējā atmiņa. Atšķirībā no citiem HTC One sērijas viedtālruņiem, šim aparātam ir iespējams pievienot papildus microSD karti.
Datu pārraides standartu ziņā šis viedtālrunis atbalsta visus pašreizējos mobilās pārraides standartus, kā GPRS/EDGE, HSPA+ un LTE. Arī atbalsta Wi-Fi 802.11 b/g/n standartus. Ir arī DLNA atbalsts. Papildus tam visam, šajā aparātā ir pievienots arī Bluetooth v4 un NFC.
Fotokameras šim aparātam ir divas. Aparāta aizmugurē atrodas 13 MP kamera un ar šo kameru var arī uzfilmēt video HD kvalitātē. Bet priekšpusē atrodas 5 MP kamera daudz kvalitatīvāku pašiņu uzņemšanai.

Šis viedtālrunis bija samērā liels un plastmasas ietvarā. Akumulators nebija maināms, bet pēdējā laikā gandrīz visi viedtālruņu ražotāji sākuši pieturēties pie šādas stratēģijas.
Lai arī korpuss bija no plastmasas, tas tomēr neradīja diskomfortu un nepatiku turēt rokās šo telefonu un to lietot. Vienīgais - viedtālruņa glancētais ietvars ļoti labi atstāja redzamus pirkstu nospiedumus. Lai to vienmēr uzturētu patīkamā izskatā, nācās tīrīt ne tika viedtālruņa ekrānu, bet arī pašu korpusu.

Ieslēdzot viedtālruni, sākumā uzreiz tiek piedāvāts iestatīt sākotnējos uzstādījumus. Kad tas ir izdarīts, tad lietotājam tiek piedāvāts nu jau klasisks jauno HTC viedtālruņu izskats.
Lietotājam tiek piedāvāta jaunākais HTC Sense 6 ražojums un pirmais logs ekrānā aizņem HTC izveidotais BlinkFeed, kas paredzēts jaunumu un dažādu savu sociālo tīklu informācijas attēlošanai. Ir iespējams norādīt savus ziņu avotus un šī aplikācija pati attēlo jaunumus. Kā avotus var norādīt gan RSS padeves avotus, gan arī Twitter, Facebook un Google+ ziņu jaunus. Esmu dzirdējis, ka daudziem šis BlinkFeed patīk, bet mani tas nesajūsmināja un es to neizmantoju.
Tāpat kā pēdējos HTC viedtālruņos, arī šajā modelī bija lietojams ātro iestatījumu josla, kurā ātri ir iespējams ieslēgt/izslēgt Wi-Fi, mobilo pārraidi un veikt citas lietas.
Arī logrīku uzstādīšana jau kļuvusi ierastā skatā - visi ekrāni ir samazināti telefona augšpusē un zem tiem bija pieejamie logrīki. Pēdējā laikā visos Android viedtālruņos tādā veidā tiek uzstādīti logrīki vai aplikāciju ikonas.

Bet nu mazliet par izklaides iespējām ar šo viedtālruni. Sākšu ar grāmatu lasīšanu. Kā jau tas noprotams, tad uz Android iekārtām nav nekādu problēmu lasīt DRM aizsargātas, gan arī brīvi pieejamās e-grāmatas. Es personiski izmantoju Aldiko aplikāciju un ar to varēju mierīgi lasīt visas savas e-grāmatas. Arī no Amazon ar Kindle aplikāciju bija iespējams mierīgi un ērti lasīt e-grāmatas. Ekrāns bija pietiekami liels un lasīšana nesagādāja nekādas grūtības. Arī PDF failu lasīšana uz šāda ekrāna nesagādāja pārāk lielas grūtības - tas bija samērā ērts rakstu/ grāmatu lasīšanai, kaut gan labāk to darīt uz maliet lielāka ekrāna.
Spēļu spēlēšana arī nesāgādāja nekādas galvassāpes. Parastie Angry Birds gāja bez jebkādām problēmām un arī manas iemīļotās Need for Speed sērijas spēles varēja spēlēt, gan arī Real Racing 3 spēle bija ļoti labi spēlējama un nekādas bremzēšanās un raustīšanās spēles laikā netika manītas un spēles grafika bija lieliska.
Bet vislielāko pārsteigumu man sagādāja tieši mūzikas klausīšanās. Atšķirība no citiem HTC viedtālruņiem, šim nebija pieejams Beats Audio, bet gan BoomSound, kuram arī būtu jāuzlabo mūzikas klausīšanu. Un tas tiešām arī palīdzēja. Tā kā šim modelim ir 2 ārējie skaļruņi - viens telefona augšpusē, bet otrs lejasdaļā, tad klausīties mūziku uz šiem skaļruņiem bija ļoti patīkami. Mūzika skanēja skaļi un skaidri un šo iekārtu varēja izmantot kā labu mūzikas atskaņotāju, ar kuru var klausīties mūziku jebkura vietā un arī labu draugu kompānijā.
Tikai ir jāatceras, ka arī zvanu melodijas un modinātājs skanēs ļoti skaļi, tāpēc labāk ir noregulēt skaļumu mazliet mazāku.

Uz šāda ekrāna ir arī patīkami izmantot Web pārlūkprogrammu un lasīt ziņas vai jaunumus internetā (vai arī e-pasta ziņas). Viss skaisti un smuki attēlojas uz ekrāna. Jebkuras lapas apskatīšana nesagādāja nekādu problēmu un viss notika ātri.

Tad nu esmu nokļuvis līdz fotografēšanai ar šo viedtālruni. Man patīk bildēt ar viedtālruni - tas ir parocīgi, jo viedtālrunis vienmēr ir līdzi. Un šoreiz, man šķiet, HTC ir ieklausījušies manos lūgumos un uzlaboja uzņemto bilžu kvalitāti.
Aizvien vairāk un vairāk viedtālruņos tiek pievienota automātiskā bilžu uzņemšanas funkcija. Arī šim aparātam tāda bija. Atliek tikai nospiest bildes fotografēšanas pogu un to pieturēt, lai aparāts uzreiz spētu uzņemt līdz 20 fotogrāfijām. Un tās saglabāt nevis vienā dīvainā failā, ko nevar normāli apskatīt uz datora, bet gan katru bildi savā failā. Un tad vari pēc tam uz datora skatīt un izvēlēties, kura bilde ir izdevusies labāka un to arī atstāt.

Nobeiguma vietā.
Aparāts bija lielisks un man tas patika, pat neskatoties uz tā lielo izmēru. Patīkams telefons ar lielisku skaņu un samēra labām bildēm. Un akumulators šim viedtālrunim bez uzlādes spēja izvilkt apmēram pusotru diennakti.
Bet sākšu ar negatīvajām lietām. Man ļoti nepatika glancētas viedtālruņa korpuss, uz kura pēc katras lietošanas bija redzami pirkstu nospiedumi. Gandrīz katru reizi pēc tā lietošanas, vajadzēja tīrīt ne tikai ekrānu, bet arī korpusu.
Otra lieta, kas man nepatika, bija HTC Sense 6 ar viņu BlinkFeed īpašību pirmajā logā. Bet tas jau ir tikai un vienīgi gaumes jautājums.

Pie pozitīvajām lietam varu pieminēt tieši bilžu kvalitāti - tagad ar šo aparātu varēja uzņemt ļoti labas bildes. Un ja kādam patīk veidot pašiņus, tad ar šo aparātu tos var izveidot daudz labākā kvalitātē.
Vēl varu pieminēt arī paša telefona ekrāna kvalitāti. Tā bija lieliska un gan bilžu skatīšanai, gan spēļu spēlēšanai neko labāku pat nevarētu gribēt. Un, protams, grāmatu un rakstu lasīšana uz šāda ekrāna izmēra bija jo īpaši patīkami.
Trešā labā lieta bija skaņa. Klausoties mūziku uz telefona skaļruņiem ar ieslēgtu BoomSound, vairs nevajag nemaz nekādu radio vai pārnēsājamu audioatskaņotaju. Mūzikas skanējums vienkārši bija lielisks!

Pats telefons bija patīkams un ērts lietošanā. Dateks internetveikalā šo telefonu var nopirkt par apmēram 315 EUR.

Vēlos arī pateikties Kitijai Balcarei no Hauska&Partner, par piedāvāto iespēju apskatīt un aptaustīt šo lielisko un vienreizējo viedtālruni.

Ja Tev ir kas sakāms vai piebilstams, droši to vari atstāt komentāros.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru