Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

trešdiena, 2014. gada 14. maijs

Jau trešo gadu atzīmēs "Strādā jebkur!" dienu!

Šī gada 29. maijā Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Microsoft Latvia un partneru rīkotā "Strādā jebkur!" diena, kuras ietvaros uzņēmumi un to darbinieki tiek aicināti izmantot elastīgā darba stila un mūsdienu tehnoloģiju, tostarp plašā Wi-Fi tīkla pārklājuma, sniegtās priekšrocības un strādāt katram sev ērtā vietā un laikā.

Šogad elastīgā darba stila piekritēji 29. maijā Spīķeru laukumā pulcēsies no plkst. 13:00 līdz 15:00, un iniciatīvai aicināts pievienots ikviens interesents un uzņēmums. Organizatori šogad prognozē rekordlielu dalībnieku skaitu.
Pagājušajā gadā, 31. maijā, Stacijas laukumā pie t/c Origo akcijā piedalījās 150 akcijas dalībnieku no 55 organizācijām.

Šogad "Strādā jebkur!" iniciatīvas īstenošanai ir apvienojušies seši partneri - Microsoft Latvia, Lattelecom, DPA, Go Beyond, Pasaules Dabas Fonds un Rīgas Spīķeri.

Iniciatīvas "Strādā jebkur!" mērķis ir popularizēt elastīgu darba stilu Latvijā un demonstrēt tā priekšrocības. "Vēlamies likt gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem aizdomāties par savu resursu lietderīgu izmantošanu un līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi. Tehnoloģijas atļauj piekļūt informācijai, sadarboties, sazināties ar kolēģiem neatkarīgi no vietas, kur fiziski atrodies. Tas nozīmē ietaupītu laiku, ātrāk paveiktu darbu, līdz ar to augstāku darba efektivitāti un uzņēmuma produktivitāti," stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. "Turklāt darba vides pamainīšana ir lielisks veids, kā smelties iedvesmu darbam un neieslīgt rutīnā. Microsoft Latvia ir patiesi šīs filozofijas piekritēji, mūsu birojā ir izdarīts viss, lai ļautu cilvēkiem strādāt elastīgi - no tehnoloģiskā nodrošinājuma līdz pat iespējai katru dienu brīvi izvēlēties galdu, pie kura strādāt. Protams, tas prasa arī zināmas iemaņas un gatavību mainīties gan darbiniekiem, gan organizācijas vadībai. Tāpēc pasākumā piedalīties aicināti gan tie, kas jau praktizē elastīgu darba stilu, gan arī ikviens, kurš grib uzzināt vairāk par to, kā ieviest elastīgu darba stilu uzņēmumā!"

Īpaša uzmanība pasākumā tiks veltīta jauniešiem - topošajiem darba ņēmējiem, kuriem elastīgs darbs bieži vien ir vienīgais veids, kā apvienot studijas ar darbu. "Strādā jebkur!" diena būs lieliska iespēja iepazīties ar potenciālajiem darba vai prakses devējiem, kuri atbalsta elastīgu darba stilu.

"Jaunieši labprāt izvēlas elastīgu darba stilu, ja vien tāds ir iespējams. Ir liels prieks, ka aizvien vairāk darba devēju Latvijā dod savām komandām brīvību darba stundu un darbavietu ziņā, uzsvaru liekot uz mērķu sasniegšanu. Efektīva laika un darbu plānošana prasa pašdisciplīnu un regulāru darbu ar sevi," stāsta Kristiāna Pavlova, programmas vadītāja un biedrības Go Beyond līdzdibinātāja. Jauniešu attīstības programmas Go Beyond dalībnieki apgūst nepieciešamās prasmes, lai būtu spējīgi strādāt elastīgi un mērķtiecīgi. Starp svarīgākajiem aspektiem elastīga darba stila veiksmīgai pielietošanai ir mērķu izvirzīšana, laika plānošana, biznesa etiķete komunikācijā ar klientiem un kolēģiem.

"Pasaules Dabas Fonda pētījumā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji rada aptuveni divas reizes lielāku ietekmi uz klimatu nekā pieļaujams. Liela daļa problēmu ir saistīta ar transportu un pārvietošanos, tāpēc elastīgs darba stils ir ne tikai sociāli atbildīgāks, bet arī uzņēmumiem zaļāks darbības veids," norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Vairāk informācijas un iespēja pieteikties dalībai pasākumā: ej.uz/stradajebkur un Facebook pasākuma sadaļā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru