Vieta manām pārdomām par tehnoloģijām (un ne tikai par tām), interesantākām tehnoloģiju un zinātnes ziņām un sasniegumiem, kā arī dažiem jokiem jautrākai dzīvei.

pirmdiena, 2014. gada 5. maijs

Apskats: HTC One Mini

Biju saņēmis interesantu viedtālruni - HTC One Mini, kas ir HTC One mazais brālītis. Lai arī šī aparāta nosaukumā ir ietverts vārds mini, nekāds īpaši maziņais tas nav - tikai mazliet šaurāks un ar 4.3" lielu ekrānu. Bet ar to pietika, lai tas jau kļūtu par labāk lietojamu un rokās labāk turamu viedtālruni.
Ja apskatām viedtālruņa uzbūvi un materiālu kvalitāti, tad šeit HTC gan ir papūlējušies. Šādā ziņā aparāts bija lielisks, to bija ļoti ērti un patīkami turēt rokās un arī tā lietošana bija ļoti ērta. Lietošanas ziņā aparāts man ļoti patika. Bet par visu pēc kārtas.

Vispirms par viedtālruņa tehnisko pusi. Tas ir 132 x 63.2 x 9.3 mm liels un sver 122 g. Tam ir 4.3" liels ekrāns ar 720x1280 px lielu izšķirtspēju un Super LCD2 tipa ekrānu un Corning Gorilla Glass 3 ekrāna aizsardzību.
Pašam viedtālrunim iekšā atrodas 1.4 GHz divkodolu procesors un Adreno 305 grafiskais procesors. Tam ir pieejams 1 GB RAM un datu uzglabāšanai ir pieejams 16 GB iekšējā atmiņa. Arī šim aparātam nekādas papildus microSD kartes tam nav iespējams pievienot.
Datu pārraides standartu ziņā šis viedtālrunis atbalsta visus pašreizējos mobilās pārraides standartus, kā GPRS/EDGE, HSPA+ un LTE. Arī atbalsta Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n standartus. Ir arī DLNA atbalsts.
Fotokameras šim aparātam ir divas. Aparāta aizmugurē atrodas tikai 4 MP kamera un LED zibspuldzi. Un ar šo kameru var arī uzfilmēt video HD kvalitātē. Bet priekšpusē atrodas 1.6 MP kamera.

Par fotokameru īpašās runās neizplūdīšu. Pēc tehniskajiem parametriem, tā ir tāda pati, kā HTC One parātam - 4 ultrapikseļu un norādot daudzus un dažādus parametrus, kas padara šo fotokameru pārāku citu vidū, bet bilžu kvalitāte mani par to īpaši nepārliecināja.

Ieslēdzot viedtālruni, sākumā uzreiz tiek piedāvāts iestatīt sākotnējos uzstādījumus. Kad tas ir izdarīts, tad lietotājam tiek piedāvāts nu jau klasisks jauno HTC viedtālruņu izskats.
Lietotājam tiek piedāvāta jaunākais HTC Sense ražojums un pirmais logs ekrānā aizņem HTC izveidotais BlinkFeed, kas paredzēts jaunumu un dažādu savu sociālo tīklu informācijas attēlošanai. Ir iespējams norādīt savus ziņu avotus un šī aplikācija pati attēlo jaunumus. Kā avotus var norādīt gan RSS padeves avotus, gan arī Twitter, Facebook un Google+ ziņu jaunus. Esmu dzirdējis, ka daudziem šis BlinkFeed patīk, bet mani tas nesajūsmināja un es to neizmantoju.
Atšķirībā no iepriekšējiem HTC viedtālruņiem, šajā modelī bija lietojams ātro iestatījumu josla, kurā ātri ir iespējams ieslēgt/izslēgt Wi-Fi, mobilo pārraidi un veikt citas lietas.
Cita dīvainā lieta bija piekļūšana pie instalētajām aplikācijām. Nospiežot uz vidējās ikonas ekrāna apakšdaļā varēja piekļūt pie instalētajām aplikācijām. Parasti visos Android telefonos, lai izietu no aplikāciju saraksta un nokļūtu pie telefona ekrāniem, pietiek nospiest Back pogu. Bet ne šajā telefonā. Lai izkļūtu laukā no aplikāciju saraksta, ir nepieciešams atkal nospiest to pašu ikonu telefona lejasdaļā un tikai tad var izkļūt no aplikāciju saraksta. Arī logrīku uzstādīšana bija neierasta - visi ekrāni ir samazināti telefona augšpusē un zem tiem bija pieejamie logrīki. Kaut gan pēdējā laikā visos Android viedtālruņos tādā veidā tiek uzstādīti logrīki vai aplikāciju ikonas.

Bet nu mazliet par izklaides iespējām ar šo viedtālruni. Sākšu ar grāmatu lasīšanu. Kā jau tas noprotams, tad uz Android iekārtām nav nekādu problēmu lasīt DRM aizsargātas e-grāmatas. Es personiski izmantoju Aldiko aplikāciju un ar to varēju mierīgi lasīt visas savas e-grāmatas. Arī no Amazon ar Kindle aplikāciju bija iespējams mierīgi un ērti lasīt e-grāmatas. Ekrāns bija pietiekami liels un lasīšana nesagādāja nekādas grūtības. Priekš e-grāmatām EPUB formātā ekrāns bija pietiekami liels un ērts lasīšanai. Cita lieta bija ar PDF failu lasīšanu - ekrāns bija pārāk mazs, lai tos varētu ērti lasīt.
Bet lielas problēmas sagādāja spēlīšu spēlēšana. Parastie Angry Birds gāja bez jebkādām problēmām, bet manas iemīļotās Need for Speed sērijas spēles gan nevarēja spēlēt. Ne tos piedāvāja Google Play veikals, ne arī nevarēja spēlēt, ja instalēja uzreiz šajā telefonā, apejot Google veikalu.
Bet vislielāko pārsteigumu man sagādāja tieši mūzikas klausīšanās. Arī šim viedtālrunim bija pieejams Beats Audio, kuram būtu jāuzlabo mūzikas klausīšanu. Un tas tiešām arī palīdzēja. Tā kā šim modelim ir 2 ārējie skaļruņi - viens telefona augšpusē, bet otrs lejasdaļā, tad klausīties mūziku uz šiem skaļruņiem bija ļoti patīkami. Mūzika skanēja skaļi un skaidri un šo iekārtu varēja izmantot kā labu mūzikas atskaņotāju, ar kuru var klausīties mūziku jebkura vietā un arī labu draugu kompānijā.
Tikai ir jāatceras, ka arī zvanu melodijas un modinātājs skanēs ļoti skaļi, tāpēc labāk ir noregulēt skaļumu mazliet mazāku.

Uz šāda ekrāna ir arī patīkami izmantot Web pārlūkprogrammu un lasīt ziņas vai jaunumus internetā (vai arī e-pasta ziņas). Viss skaisti un smuki attēlojas uz ekrāna. Jebkuras lapas apskatīšana nesagādāja nekādu problēmu un viss notika ātri.

Tad nu esmu nokļuvis līdz fotografēšanai ar šo viedtālruni. Man patīk bildēt ar viedtālruni - tas ir parocīgi, jo viedtālrunis vienmēr ir līdzi. Bet diemžēl, bilžu kvalitāte nebija tik lieliska, kā reklāmās tiek solīta. Vai arī es nemāku pareizi bildēt. Bet pašreizējā izpildījumā dabas skati un arī kādu objektu bildes man prasītos mazliet asākas.
Aparātam it kā bija pieejams arī HDR funkcija, bet es šeit nekādus īpašus uzlabojumus nemanīju. Jā, bija mazliet labāk, bet tik pat labi varēja arī iztikt bez HDR funkcijas izmantošanas.  Bet tuvplānā uzņemto bilžu kvalitāte man gan ļoti patika. Bildes bija asas, detalizētas un skaistas.
Zemāk došu dažu bilžu paraugus, kas tika uzņemti vēl tālajā 2013. gada decembrī.
Arī šim aparātam bija automātikā bilžu uzņemšanas funkcija. Atliek tikai nospiest bildes fotografēšanas pogu un to pieturēt, lai aparāts uzreiz spētu uzņemt līdz 20 fotogrāfijām. Un tās saglabāt nevis vienā dīvainā failā, ko nevar normāli apskatīt uz datora, bet gan katru bildi savā failā. Un tad vari pēc tam uz datora skatīt un izvēlēties, kura bilde ir izdevusies labāka un to arī atstāt.

Nobeiguma vietā.
Aparāts bija lielisks, bet ne tik slavinoši lielisks, kā to apraksta citi cilvēki. Patīkams telefons ar lielisku skaņu un labām bildēm. Diemžēl akumulators šim viedtālrunim bez uzlādes spēja izvilkt ap 1,5 diennaktīm.
Bet sākšu ar negatīvajām lietām. Galvenā nepatīkamā lieta bija bilžu kvalitāte. Es nesaprotu, kāpēc HTC nevarēja ievietot šajā aparātā 8 MP kameru ar visām savam Ultrapixel papildinājumiem. Tad bilžu kvalitāte būtu daudz, daudz labāka un es noteiktu paziņotu, ka šis ir visu laiku labākais telefons, pat neskaitot dažu spēļu nespējai spēlēt un HTC Sense 5.
Otra lieta, kas man nepatika, bija HTC Sense 5 ar viņu BlinkFeed īpašību pirmajā logā. Bet tas jau ir tikai un vienīgi gaumes jautājums.

Pie pozitīvajām lietam varu pieminēt paša telefona ekrāna kvalitāti. Tā bija lieliska un gan bilžu skatīšanai, gan spēļu spēlēšanai neko labāku pat nevarētu gribēt. Un protams - 4.3" liels ekrāns, ko es uzskatu par vislabāko izmēru viedtālruņiem.
Otrā labā lieta bija skaņa. Klausoties mūziku uz telefona skaļruņiem ar ieslēgtu Beats Audio, vairs nevajag nemaz nekādu radio vai pārnēsājamu audioatskaņotaju. Mūzikas skanējums vienkārši bija lielisks!
Trešā lieta - paša telefona dizains. Patīkams izpildījums un atšķirībā no citiem viedtālruņiem - alumīnija apdarē.

Pats telefons bija patīkams un samērā ērts lietošanā. Dateks internetveikalā šo telefonu var nopirkt par apmēram 340 EUR.

Vēlos arī pateikties Kitijai Balcarei no Hauska&Partner, par piedāvāto iespēju apskatīt un aptaustīt šo telefonu.

Ja Tev ir kas sakāms vai piebilstams, droši to vari atstāt komentāros.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru